Szukaj na tym blogu

czwartek, 26 września 2013

STRONG FIRST

Czyli rewolucja w treningu siły!!! 
Można powiedzieć ,że jest to najskuteczniejszy system treningu siłowego z KETTLEBELL.

Z Kettlebell ćwiczyłam po raz pierwszy w Tuan Club Sport&Spa na zajęciach z Treningu Funkcjonalnego i podczas Treningu Personalnego. Było ciężko ale za to efektywnie.
Już po kilku treningach całe ciało staje się mocniejsze i silniejsze, znacznie poprawia się wytrzymałość i kondycja.

Strong First czyli siła przede wszystkim?
Założeniem tego systemu jest poprawa tężyzny fizycznej poprzez trening siły funkcjonalnej z wykorzystaniem odważnika w kształcie kuli, przez co jego środek ciężkości jest przesunięty a masa odważnika wywiera stały nacisk na mięśnie.

Przecież siła w naszym życiu odgrywa najistotniejszą rolę i jest fundamentem w rozwoju wszystkich cech motorycznych, takich jak wytrzymałość, gibkość itd.

W celu kompleksowego rozwoju siły podczas tego treningu wykorzystuje się ruchy miażdżące-ściskające oraz wspomagające, które tworzą podstawowe ćwiczenia angażujące całe ciało a są nimi :

SWING - wymachy oburącz
TUTKISH GET-UP- tureckie wstawanie
CLEAN - wymach z zarzutem jednorącz na klatkę piersiową
MILITARY PRESS - wyciskanie nad głową jednorącz stojąc
FRONT SQUAT - przysiad z ciężarem trzymanym z przodu
SNAYCH - wysoki zarzut nad głowę jednorącz

Rodzi się więc pytanie Co z ćwiczeniami na maszynach?

Są nie potrzebne, ponieważ w życiu codziennym nie korzystamy z nich. Wystarczy SF. Aby wzmocnić słabe ogniwa wystarczy kombinacja ćwiczeń podstawowych, dzięki czemu pracujemy nad zdrowym i silnym ciałem w celu poprawy jakości życia i uzyskania atletycznej ;) sylwetki.

Strong First jest więc dyscypliną dla każdego kto chce być silniejszym, sprawnym, bardziej umięśnionym i przede wszystkim zdrowym.
Szkoda tylko ,że jest tak mało popularny w Polsce:(


źródło google1 komentarz:

  1. SF to nie dyscyplina, to produkt Tsatsoulina na który znajduje nabywców najczesciej Amerykanów. Ćwiczenia kettlami są bardzo stare, a pan Tsatsouline sprzedaje to w postaci kursów na "instruktora" RKC, HKC a teraz SF. Ale póki ludzie chcą to kupować to czemu nie sprzedawać...

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze, są one dla mnie ważne i budujące:)
Pozdrawiam cieplutko
Wiola